Předpremiéra seriálu Most! vynesla 90 tisíc. Ty teď pomohou mosteckému hospicu

Seriál Most! pomohl díky předpremiérám vybrat přes devadesát tisíc. Peníze podpoří mostecký hospic. Zdroj: Česká televize

08.01.2019
Nový komediální seriál Most!, který režisér Jan Prušinovský natáčel v Ústeckém kraji, se v pondělí poprvé objevil na obrazovkách České televize. První tři díly však mohli diváci vidět už na podzim v exkluzivní předpremiéře v rámci regionálních projekcí. Výtěžek ze vstupného, jenž přesáhl 90 tisíc, putuje do mosteckého hospicu.

První program České televize každé pondělí vysílá premiérový díl komediálního seriálu Most!, s nímž se diváci budou vídat po celých osm týdnů.

„Jsem rád, že seriál budí od začátku zájem, byť samozřejmě o sympatiích diváka rozhodnou další díly a regulérní televizní vysílání. Nicméně musím ocenit koncept regionálních předpremiér v kinech, který přinesl kreativní producent Michal Reitler. Povědomí o seriálu se tak rozšířilo už před jeho samotným uvedením. I pro nás tvůrce byly tyto předpremiéry, jichž jsme se zúčastnili, příjemné. Doufám, že diváky nezklameme ani dál," řekl scénárista Petr Kolečko.

Přítomnost filmařů nepřinesla do Ústeckého kraje pouze finanční prostředky spojené přímo s daným natáčením, ale tvůrci seriálu přišli i s nápadem předpremiér, jako poděkování regionu, kdy navíc výtěžek putuje na činnost mosteckého hospicu.

První tři díly mohli diváci vidět už na podzim v exkluzivní předpremiéře v rámci regionálních projekcí v Mostě, Ústí nad Labem, Ostravě, Plzni. V pražském kině Aero se uskutečnil maraton všech osmi dílů.

„Máme velikou radost, že předpremiéry projekce třeskutého komediálního seriálu z dílny osvědčených tvůrců Jana Prušinovského a Petra Kolečka vyvolaly tolik pozitivních ohlasů. Diváky baví a navíc se podařilo vybrat nemalý obnos, který se vrací zpět, tedy do Mostu,“ uvedla Barbora Hyšková z filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Filmový štáb natáčel v reálném prostředí severočeského Mostu – v restauraci Severka, na autodromu Most, v hotelu Cascade, v mostecké nemocnici, v obchodním centru Centrál, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, v restauraci U Kalendů, v místní knihovně, nebo v Chánově. V průběhu 65 dní, po které se seriál připravoval, si v něm zahrálo celkem 821 komparzistů převážně z Mostu a okolí.

„Řada českých projektů se natáčí mimo Prahu a tvůrci si vybírají kulisy v reálném prostředí v regionech. Těší nás, že se v našem kraji točí stále více a filmaři se k nám navíc rádi vrací. Za působení filmové kanceláře Ústeckého kraje se jedná již o čtvrtý seriál a více než desítku filmů, na kterých jsme měli možnost spolupracovat,“ doplnila Hyšková.

Most! se divákům poprvé představil v květnu na festivalu televizní a online seriálové tvorby Seriál Killer v Brně. Česká televize uvedla první díl také v internetové premiéře. Prostřednictvím iVysílání a HbbTV jej zhlédlo přes 60 tisíc diváků.


Autor: Svatoslav Hořínek

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Slonice Kala je na věčnosti, její stav se zhoršil a uspali ji

  05.02.2019
  Nejen příjemné zprávy o narození mláďat přicházejí ze zoologické zahrady. Ta ústecká už od pondělí truchlí....

  Bývalá hornická oblast se promění. Krátery po těžbě se zazelenají

  31.01.2019
  Na první pohled nekonečné krátery, které zůstaly po někdejší těžbě hnědého uhlí v Ústeckém kraji, zmizí....

  FOTO: Muž spadl do kanálu, kde přečkal noc. Z „vězení“ mu pomohli strážníci

  22.01.2019
  Další kuriózní výjezd si na své konto připsali ústečtí strážníci. Přivoláni byli k muži, který spadl...

  FOTO: Strážníci si posvítili na sexuální služby v Předlicích. Jednu dvojici přistihli „in flagranti“

  21.01.2019
  Už toho bylo dost, svorně tvrdili majitelé firem v ústeckých Předlicích. Stěžovali si proto u primátora...

  Papoušek žako ukončil rok 2018. Prvním letošním mládětem je v Ústí ovce kamerunská

  16.01.2019
  Mládě ovce kamerunské bylo první, které se v letošním roce narodilo v ústecké ZOO. Světlo světa poprvé...

  Patnáct výjezdů kvůli větru. Hasiči z Ústecka se v noci nezastavili

  02.01.2019
  Silný vítr v noci zaměstnal hasiče z celého Ústeckého kraje. Během noci z úterka na středu vyjížděli...