Předpremiéra seriálu Most! vynesla 90 tisíc. Ty teď pomohou mosteckému hospicu

Seriál Most! pomohl díky předpremiérám vybrat přes devadesát tisíc. Peníze podpoří mostecký hospic. Zdroj: Česká televize

08.01.2019
Nový komediální seriál Most!, který režisér Jan Prušinovský natáčel v Ústeckém kraji, se v pondělí poprvé objevil na obrazovkách České televize. První tři díly však mohli diváci vidět už na podzim v exkluzivní předpremiéře v rámci regionálních projekcí. Výtěžek ze vstupného, jenž přesáhl 90 tisíc, putuje do mosteckého hospicu.

První program České televize každé pondělí vysílá premiérový díl komediálního seriálu Most!, s nímž se diváci budou vídat po celých osm týdnů.

„Jsem rád, že seriál budí od začátku zájem, byť samozřejmě o sympatiích diváka rozhodnou další díly a regulérní televizní vysílání. Nicméně musím ocenit koncept regionálních předpremiér v kinech, který přinesl kreativní producent Michal Reitler. Povědomí o seriálu se tak rozšířilo už před jeho samotným uvedením. I pro nás tvůrce byly tyto předpremiéry, jichž jsme se zúčastnili, příjemné. Doufám, že diváky nezklameme ani dál," řekl scénárista Petr Kolečko.

Přítomnost filmařů nepřinesla do Ústeckého kraje pouze finanční prostředky spojené přímo s daným natáčením, ale tvůrci seriálu přišli i s nápadem předpremiér, jako poděkování regionu, kdy navíc výtěžek putuje na činnost mosteckého hospicu.

První tři díly mohli diváci vidět už na podzim v exkluzivní předpremiéře v rámci regionálních projekcí v Mostě, Ústí nad Labem, Ostravě, Plzni. V pražském kině Aero se uskutečnil maraton všech osmi dílů.

„Máme velikou radost, že předpremiéry projekce třeskutého komediálního seriálu z dílny osvědčených tvůrců Jana Prušinovského a Petra Kolečka vyvolaly tolik pozitivních ohlasů. Diváky baví a navíc se podařilo vybrat nemalý obnos, který se vrací zpět, tedy do Mostu,“ uvedla Barbora Hyšková z filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Filmový štáb natáčel v reálném prostředí severočeského Mostu – v restauraci Severka, na autodromu Most, v hotelu Cascade, v mostecké nemocnici, v obchodním centru Centrál, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, v restauraci U Kalendů, v místní knihovně, nebo v Chánově. V průběhu 65 dní, po které se seriál připravoval, si v něm zahrálo celkem 821 komparzistů převážně z Mostu a okolí.

„Řada českých projektů se natáčí mimo Prahu a tvůrci si vybírají kulisy v reálném prostředí v regionech. Těší nás, že se v našem kraji točí stále více a filmaři se k nám navíc rádi vrací. Za působení filmové kanceláře Ústeckého kraje se jedná již o čtvrtý seriál a více než desítku filmů, na kterých jsme měli možnost spolupracovat,“ doplnila Hyšková.

Most! se divákům poprvé představil v květnu na festivalu televizní a online seriálové tvorby Seriál Killer v Brně. Česká televize uvedla první díl také v internetové premiéře. Prostřednictvím iVysílání a HbbTV jej zhlédlo přes 60 tisíc diváků.


Autor: Svatoslav Hořínek

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Ústecká MHD brzy spustí elektronické jízdné, cestující zaplatí i běžnou platební kartou

  14.06.2019
  Bezkontaktní platba kartou v MHD se stává v řadě měst jednou z možností, jak za jízdu zaplatit, navíc...

  FOTO: Vzácná mláďata tučnáků ukrývají rodiče v hnízdě, návštěvníci je zatím neuvidí

  11.06.2019
  V druhé polovině května se ústecká zoo pochlubila velkým chovatelským úspěchem – zahnízdil zde pár tučňáků...

  OBRAZEM: Lidické náměstí hrálo všemi barvami. V Ústí se představilo sedm kultur

  28.05.2019
  Rusové, Maďaři, Slováci, Bulhaři, Vietnamci, Židé a Romové se představili na ústeckém Lidickém náměstí....

  Tučňáky svedla romantika a ústecká zoo se pyšní historickým odchovem mláďat

  23.05.2019
  Ústecká zoologická zahrada do světa hrdě vyhlašuje skvělou zprávu. Tučňákům brýlovým se narodila dvě...

  Studenti univerzity třetího věku vystavují v zoo. Jejich díla zdobí pavilon slonů

  23.05.2019
  Intenzivní spolupráce ústecké zoologické zahrady a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, konkrétně studentů...

  Pražský tygr Bulan se přestěhoval do Ústí. Má za úkol zachovat svůj rod

  16.05.2019
  Narodil se v roce 2017 v Praze. Odtud se nyní přestěhoval do ústecké zoologické zahrady. Řeč je o Bulanovi,...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: