Ústečtí strážníci budou šlapat na kolech i do míst, kam auta nemohou  Ústí
  15.05.2019

Cyklohlídky strážníků v Ústí nad Labem jsou v ulicích vidět čím dál častěji. Nejen že zvládnou pokrýt větší prostor, než kam by strážníci došli lidově řečeno „po svých“, ale také se dostanou tam, kam auta mnohdy nemohou. Kontrolovat tak mohou i pořádek na cyklostezkách či v chatových oblastech.

Sotva se venku oteplilo, milovníci cyklistiky vyrazili do ulic. Nejsou to ale jen sportovci, kdo se rozhodl osedlat svého „železného oře“. Pravidelně na něj usedají také ústečtí strážníci. Ani v letošním roce nebudou chybět v ulicích jejich cyklohlídky.

„Výhodou těchto cyklohlídek je skutečnost, že  strážníci mohou operativněji vykonávat hlídkovou činnost na rozlehlých prostranstvích městské aglomerace, a to především tam, kde je mezi lokalitami výhodné používat zrychlený přesun a není možné ho provádět motorizovanými prostředky nebo pochůzkovou  činností,“ vysvětloval mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný.

Díky kolům se muži zákona dostanou například do chatových oblastí či úzkých uliček. Kontrolovat mohou i provoz a pořádek na cyklostezkách „Na strážníky na kolech se samozřejmě mohou obracet občané se svými podněty a problémy, týkající se své bezpečnosti nebo třeba čistoty města,“ doplnil Novotný.

Ústecká městská policie vlastní celkem osm kol. Všechna budou v průběhu letošního roku pravidelně vyjíždět do ulice severočeské metropole.


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: