FOTO: Horké počasí trýzní i zvířata v zoo, ošetřovatelé je začali kropit vodouKropení si užívá i slon Delhi. Zdroj: ZOO Ústí nad Labem  Ústí
  28.06.2019

Vlna horka, která zasáhla v posledních dnech a týdnech také Česko, ovlivňují i život zvířat v zoologických zahradách. A tak například v zoologické zahradě v Ústí nad Labem i kropí či mlží některé výběhy. Mlžítka jsou ale připraveny i pro návštěvníky. Ti v doprovodu psů, kteří mají do ústecké zoo vstup povolen, uvítají i misky s vodou pro čtyřnohé miláčky.

„Při vysokých teplotách neoplývají přílišnou aktivitou ani zvířata. Polehávají a odpočívají ve stínu, některá si pro pobyt vybírají spíše vnitřní expozice, kde je přece jen poněkud chladněji,“ sdělila mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová.

„Chovatelé samozřejmě věnují zvýšenou pozornost tomu, aby zvířata měla neustálý přístup k vodě, ať již pomocí automatických napáječek či v miskách nebo korytech. Některé druhy vázané na vodu mají ve svých expozicích i bazény nebo průtočnou vodu, takže této možnosti využívají. Ve spodní části zoo to jsou například tuleni, tučňáci, vydry či tapír čabrakový, v horní části zoo lze pravidelně sledovat při koupeli naši slonici Delhi, kterou vždy odpoledne místo cvičení chovatelé zavádějí do jezírka ve výběhu,“ dodala Věra Vrabcová.

„Jak již bylo řečeno, důležitý je přísun vody a dostatek příležitosti schovat se do stínu,“ navázal vedoucí zoologického úseku Lukáš Štěrba.

„Některé výběhy kropíme či mlžíme, aby se osvěžil vzduch a místo, kde se pak zvířata pohybují či odpočívají. Některé druhy chovatelé ochlazují sprchováním, což s oblibou přijímají např. alpaky, které se pod proudem vody z hadice přímo vyžívají,“ doplnil zoolog.

Kromě zvířat myslí zoo i na své návštěvníky. Na několika místech jsou umístěna takzvaná mlžítka, která vytvářejí vodní mlhu k osvěžení a ochlazení. Vzhledem k tomu, že do ústecké zoo je povolen i vstup se psy, jsou zde pro ně připraveny a doplňovány misky s vodou


Autor: ) ( red

Místo události: Zoologická zahrada,Ústí nad Labem

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: