V ústecké ZOO bude přednášet Petr Slavík. Jeho specialitou jsou snímky velkých šelem

Fotograf divoké přírody Petr Slavík ve čtvrtek zavítá do Ústí nad Labem, aby v místní zoologické zahradě návštěvníkům představil svou tvorbu. Zdroj: Petr Slavík

10.01.2019 17:00 - 10.01.2019 19:00
Fotograf Petr Slavík v ústecké zoologické zahradě ve čtvrtek představí svůj filmový projekt o největších šelmách. Zájemce zasvětí také do své práce, kdy v tichu a mnohdy i zimě musí čekat na dokonalý záběr.

Fotograf divoké přírody Petr Slavík ve čtvrtek zavítá do Ústí nad Labem, aby v místní zoologické zahradě návštěvníkům představil svou tvorbu.

„Petr Slavík vyhledává největší šelmy, aby pořídil jejich nejzajímavější snímky. Na svých cestách za jejich pořízením zažil mnoho dobrodružství. O práci v tichu zimní tajgy, které vládne největší kočka světa, o bažinách jižní Brazílie, džunglích centrální Indie, obrovských medvědech z Kodiaku nebo lvech z delty Okavanga bude vyprávět na své přednášce,“ uvedla mluvčí ústecké ZOO Věra Vravcová.

Povídání doplní také promítání jeho dokumentárního snímku Ve stopě predátora. „Kvůli filmování jsem skoro zapomněl fotit," svěřil se Petr Slavík o svých zkušenostech s natáčením.

Přednáška se uskuteční v ústecké zooškole ve čtvrtek 10. ledna od 17 hodin. Sraz bude u vchodu z Drážďanské ulice. Po skončení si návštěvníci prohlédnou pavilon šelem. Ti za celý program zaplatí 50 korun.

Autor: Hořínek Svatoslav

Místo události: Drážďanská 454/23,Ústí nad Labem


Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Zoologická zahrada chová více než 1.000 zvířat v cca 200 různých druzích.
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Horkýže Slíže, J.A.R, i třeba Vypsaná fiXa rozezní Festival Rock for Churchill

  30.08.2019 - 31.08.2019
  Horkýže Slíže, J:A:R., Vypsaná fiXa a další špičkoví interpreti se letos předvedou na festivalu Rock...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: