Česko čeká Týden čtení dětem. Slavnostní inauguraci přivítá plzeňské DEPO2015

Týden čtení dětem má napomoct vybudování pozitivního vztahu dětí ke čtení. Zdroj: Ilustrační foto

01.06.2019 09:00 - 07.06.2019 22:00
Digitální technologie ovládají svět. Ten se zrychluje a spolu s ním i mezilidská komunikace. Klasické knihy už prý přestávají být pro děti atraktivní. Že tomu tak není, to chce dokázat další ročník akce Týden čtení dětem. Zapojí se do něj nejen instituce v krajských městech. Na slavnostní inauguraci se těší v Plzni.

První červnový týden pro děti obvykle znamená příjemné starosti. Mílovými kroky se blíží prázdniny, ve škole už se úplně nepředřou, a tak je třeba je zabavit. Jednou z cest může být účast na Týdnu čtení dětem. Již devátý ročník je tady a s ním i slavnostní inaugurace. Na tu se letos připravují v plzeňskému kulturním centru DEPO2015.

„Plzeňské děti ze základních škol čeká v pondělí 3. června krásný kulturní program. Moderátorem akce bude Honza Adámek z televizní soutěže AZ Kvíz Junior. Zazpívá také vítězka pěvecké soutěže Superstar z roku 2018 Tereza Mašková,“ lákali organizátoři.

Zapojit se stále mohou instituce z celé republiky. Zdarma (hradí se pouze poštovné) dostanou balíček s propagačními materiály, který obsahuje plakáty, záložky do knih a dětský časopis. Přihlášení se je možné na tomto odkazu.

Důležitost čtení lze dětem dokázat různými způsoby. Krom samotného čtení pro děti je možné uspořádání setkání se spisovatelem, výstavy o knihách či jiné kulturní akce, která by rozšířila povědomí o čtení. Jeho cílem má být vždy emoční prožitek dětí, který vybuduje jejich kladný vztah k četbě.

Autor: Jindra Petr

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Horkýže Slíže, J.A.R, i třeba Vypsaná fiXa rozezní Festival Rock for Churchill

  30.08.2019 - 31.08.2019
  Horkýže Slíže, J:A:R., Vypsaná fiXa a další špičkoví interpreti se letos předvedou na festivalu Rock...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: