Čechomor dorazí do Ústí s Kumpanovými muzikanty a zpěvačkou Martinou Pártlovou

11.06.2019 19:00 - 11.06.2019 22:00
V minulém roce vydala kapela ke svému třicetiletému výročí nové CD Nadechnutí. Na něm se propojil s dechovým orchestrem Kumpanovi muzikanti, se kterým během roku 2018 společně absolvovali úspěšné turné po České republice.

Kapelu Čechomor spolu s dechovým orchestrem Kumpanovi muzikanti přivítá Ústí nad Labem 11. června. Koncert se koná v kulturním domě od 19 hodin. Dalším hostem bude zpěvačka Martina Pártlová.

A na co se mohou fanoušci Čechomoru těšit? V dechových úpravách uslyší nejen hity z nejnovějšího alba Nadechnutí, jako je například píseň Mamko, nedávej mě, ale i na další oblíbené písně, které získaly díky spojení s Kumpanovými muzikanty úplně novou formu.

"Na spolupráci s Kumpany se velice těším, naše písně díky nim dostaly novou energii. Navíc si spolu skvěle rozumíme i mimo pódium, jsme taková sehraná parta", říká František Černý.

Čechomor k turné vydá i nový videoklip, a to k písni Mamko, nedávej mě, který se natáčel během minulého roku. Je pojatý jako poohlédnutí za uplynulým turné a fanoušci se mohou těšit na záběry z koncertů a na zajímavosti ze zákulisí.

"V klipu chceme přiblížit našim fanouškům i tu část turné, kterou normálně nemají šanci vidět, například jak se na koncerty připravujeme, kde zkoušíme, ale i celkovou atmosféru v kapele.", dodává Karel Holas.

Není to ale jediná novinka, která se letos chystá. Během všech koncertů bude Čechomor nahrávat svůj nový živák. Všichni fanoušci, kteří se účastní koncertů, se tak stanou součástí nahrávacího procesu a budou u vzniku živé nahrávky.

"Živáky děláme rádi, písně v kontaktu s publikem získavají novou veselejší atmosféru", říká František Černý.

Navíc se na desce objeví i starší písně v nových aranžích s dechy, které na CD zatím nevyšly a fanoušci je doposud mohou slyšet pouze na koncertech Čechomoru s Kumpanovými muzikanty. Album vyjde na podzim 2019.

I letos se fanoušci spolu s Čechomorem mohou zapojit a přispět obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, kterou kapela již třináctým rokem podporuje. “Dlouhodobá spolupráce má několik výhod. Nejen že pomáháme projektu, kterému věříme, ale i naši fanoušci si ho oblíbilii. Často nám i píší, jestli Tlapky na koncertech budou. To nás velice těší, i to je důkaz, že podporujeme správný projekt”, říká Karel Holas

Autor: Tinková Dana

Místo události: Velká Hradební 33,Ústí nad Labem


Kulturní středisko města Ústí nad Labem

Pořádání kulturních akcí.
475 220 646
 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Horkýže Slíže, J.A.R, i třeba Vypsaná fiXa rozezní Festival Rock for Churchill

  30.08.2019 - 31.08.2019
  Horkýže Slíže, J:A:R., Vypsaná fiXa a další špičkoví interpreti se letos předvedou na festivalu Rock...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: